Nasze budynki


Nasza placówka, to trzy odrębne budynki. Dla ułatwienia i porządku nazywamy je budynkami A, B i C
Tuż obok budynków A i B znajduje się przystanek autobusowy dla linii 54, 64 i 58. Od przystanku do budynku C jest około 500 metrów. 

Budynek A

Adres: ul. Niciarniana 2a 

Główny budynek i siedziba SPS Nr 128 od 1974 roku. To tutaj urzęduje nasza Pani dyrektor. Jest tu również gabinet Pani wicedyrektor.   

W budynku A uczą się głównie uczniowie I etapu edukacyjnego – uczniowie klas I-III. 

To uroczy pod względem architektonicznym, dwupiętrowy, zmodernizowany obiekt z czerwonym, spadzistym dachem. Stoi w otoczeniu starych, dostojnych drzew. Budynek dysponuje miejscem parkingowym dla nauczycieli i rodziców dowożących dzieci do szkoły. Na ogrodzonym obiekcie znajduje się nowoczesne boisko szkolne, plac zabaw dla starszych uczniów, bezpieczny zjazd linowy i stół do ping-ponga.  

Uczniowie uczą się w słonecznych, kolorowych klasach. Jest tu duża, nowocześnie wyposażona sala gimnastyczna oraz sale do zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, integracji sensorycznej a także sala logopedyczna ze sprzętem do zajęć metodą Tomatisa. Jest tu również gabinet Pani psycholog i Pani pedagog oraz gabinet pierwszej pomocy przedmedycznej. Na parterze budynku znajdują się 2 szatnie, duża świetlica oraz kuchnia ze stołówką.  

Budynek B

Adres: ul. Niciarniana 2a 

Budynek B stoi w sąsiedztwie budynku A, za wspólnym ogrodzeniem. Zwany jest “okrąglakiem” z uwagi na ciekawą architektonicznie bryłę. Jest to budynek parterowy. Duże okna dodają mu uroku i zapewniają dobre oświetlenie.  

Tuż przed budynkiem jest bezpieczny plac zabaw dla przedszkolaków, o nawierzchni z piasku.  

W budynku B znajdują się oddziały przedszkolne, klasy I dla uczniów z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną, zespół rewalidacyjno – wychowawczy i WWR.

W budynku znajduje się dobrze wyposażona sala doświadczania świata i sala WWR.

Budynek C 

Adres: ul. Nowogrodzka 6/14.  

Budynek jest częścią naszej placówki od 2018 roku. Tutaj są gabinety dwóch Pań wicedyrektor. 

Do budynku C wchodzi się od ulicy Mazowieckiej. To tylko 900 m od budynku A. W budynku C naszej szkoły zajęcia mają starsi uczniowie – uczniowie z klas IV – VIII. 

Budynek C nie zachwyca architekturą. To prosta, dwupiętrowa bryła.  Mamy nadzieję, że nabierze uroku zewnętrznego po remoncie i termomodernizacji, ale…, najważniejsze jest przecież wnętrze, a „to” ma piękne. Jego niewątpliwą zaletą jest duża powierzchnia. Dzięki temu klasy są przestronne, sala gimnastyczna ogromna a korytarze szerokie i jasne. Wiele pomieszczeń już zostało odnowionych. Wnętrze szkoły z pewnością przyciąga do siebie uczniów.
Budynek ma swoje pracownie terapeutyczne, a wśród nich m. in.: salę logopedyczną, salę do terapii Warnkego, terapii metodą Tomatisa i Biofeedback`u. Jest tu biblioteka i dobrze wyposażone pracownie, m. in.: pracownia informatyczna, muzyczna, języka angielskiego i przyrodniczo-chemiczna.
Znajdują się tu osobne gabinety: Pani psycholog i Pani pedagog oraz szkolny gabinet pierwszej pomocy przedmedycznej. Na parterze znajduje się duża świetlica i kuchnia ze stołówką. W podziemiach są szatnie dla uczniów.