Budynek C


Budynek C, jak nazywany jest dla ułatwienia trzeci z naszych budynków, mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej 6/14. Jest to bardzo blisko naszej siedziby głównej tym bardziej, że do budynku C wchodzi się od ulicy Mazowieckiej.


W dwupiętrowym budynku zajęcia mają uczniowie z klas starszych 4-8 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, autyzmem
i zespołem Aspergera, a także uczniowie kilka klas edukacyjno-terapeutycznych. Wśród uczących się w budynku C są dzieci zarówno kontynuujące naukę w naszej szkole (uczęszczające wcześniej do budynku A), jak i dzieci, które przyszły do nas z klas starszych ze szkół ogólnodostępnych.

Budynek ma swoje pracownie terapeutyczne, a wśród nich m. in. salę logopedyczną, salę do terapii: Warnkego, Tomatisa i Biofeedback`u. Na miejscu mieści się biblioteka, a ukierunkowanie przedmiotowe klas starszych sprawia, że posiadamy pracownie przygotowane do nauki konkretnych przedmiotów. Wśród dobrze wyposażonych pracowni są m. in. :pracownia informatyczna, pracownia muzyczna, pracownia języka angielskiego, pracownia przyrodniczo-chemiczna.

Budynek C jest nie tylko świetnie wyposażony i ma pracownie przedmiotowe, ale abyśmy mogli zadbać o oddane pod naszą opiekę dzieci na miejscu znajduję się osobne gabinety psychologiczno-pedagogiczny i szkolnej higienistki, w których codziennie czuwają psycholog, pedagog oraz nasza szkolna pielęgniarka. Na miejscu znajduje się również kuchnia, w której codziennie przygotowywane są smaczne i tanie obiady.

Podobnie, jak do innych naszych budynków uczniowie dowożeni są bezpośrednio przez przewozy gminne oraz przewozy realizowane przez MPK Sp. z o.o., ale starsi i samodzielni uczniowie mogą dotrzeć na zajęcia samemu, ponieważ budynek położony jest w pobliżu przystanków autobusowych
Dodatkowo w godzinach porannych dzięki uprzejmości MPK Sp. z o.o. pod samą szkołę naszych uczniów dowożą dwa kursy autobusów linii 64B.

Wszystkie te atuty, a także szerokie korytarze, duże pracownie, przestronna świetlica i jadalnia oraz ogromna sala gimnastyczna i duże boisko czynią ten budynek idealnym dla wyjątkowych potrzeb naszych starszych uczniów.