Gabinety psychologiczno – pedagogiczne


Kasia i Agnieszka
budynek A

W naszej szkole są 2 gabinety psychologiczno – pedagogiczne.
Jeden w budynku A, drugi w budynku C.

Gabinet psychologiczno-pedagogiczny jest w naszej szkole miejscem spotkań i rozmów z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. W naszej szkole nie zgadzamy się, żeby pokój psychologa i pedagoga kojarzył się uczniom z karami, reprymendami, czy pogadankami.  Staramy się odpowiadać na każde potrzeby naszych uczniów, zachęcamy, by przychodzili opowiadać o tym, co ich martwi, złości, niepokoi, albo cieszy. Zajmujemy się pomocą w rozwiązywaniu problemów, udzielamy konsultacji, a także bierzemy udział w działaniach mediacyjnych. Wizyta w gabinecie to często okazja, aby uczniowie mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami i sukcesami. Pomagamy również w odkrywaniu swoich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wspieramy pracę nad budowaniem poczucia własnej wartości i umiejętności radzenia sobie ze stresem. A niekiedy uczniowie przychodzą z nami po prostu poplotkować. 

Skład naszego zespołu:

Agnieszka Popis – pedagog szkolny budynek A. Pani Agnieszka jest niezastąpiona w naszej szkole. Dotacje, grafiki dla MPK, stypendia – nic nie jest Jej straszne. Zawsze stara się dostrzec dwie strony danej sytuacji i chętnie podejmuje się działań mediacyjnych. Wykazuje się niezwykłą intuicją w pracy z dziećmi. 

Katarzyna Pabich – psycholog szkolny, budynek A. Zaraża energią i optymizmem. Dba o uczniów, rodziców i nauczycieli. Organizuje czas wolny uczniom na przerwach zarażając ich pasją do gier planszowych. Dzięki dużemu dystansowi do siebie sprawia, że dzieci swobodnie czują się w jej towarzystwie i dzielą się swoimi pomysłami i potrzebami. 

Agnieszka Jakubowska – psycholog szkolny, budynek C. Profesjonalizm i doświadczenie to nie jedyne słowa, którymi można opisać panią Agnieszkę. Wspiera zarówno nauczycieli, rodziców, jak i uczniów, którzy chętnie przychodzą na umówione z nią spotkania. W naszej szkole pełni również rolę Rzecznika Praw Nauczycieli. 

Aleksandra Pakuła – pedagog szkolny, budynek C. Swoją siłą spokoju sprawia, że uczniowie czują się przy niej bezpiecznie i pewnie. Jej energia i zdecydowanie pomaga realizować w szkole najbardziej zawiłe i złożone wyzwania. Odkąd dołączyła do naszej drużyny, gabinet codziennie pełen jest młodzieży zainteresowanej żartobliwymi pogawędkami przy ciepłej herbatce.