Nasi uczniowie


Nasi uczniowie to młodzi, kreatywni ludzie. Mimo swojej niepełnosprawności mają osiągnięcia i sukcesy, których mógłby pozazdrościć niejeden „sprawny” rówieśnik. Są wyjątkowi i staramy się, by to zrozumieli i naprawdę poczuli. 

Samorząd uczniowski budynku A i B:
Przewodniczący samorządu – Oliwier Czapliński
Zastępca: Wiktor Gładysz
Zastępca: Julia Kucińska

Rada uczniowska budynek C:
Martyna Wójtowicz
Zuzanna Urbaniak
Dominika Kołomańska


Słów kilka o spektrum autyzmu

Wśród naszych uczniów są dziewczęta i chłopcy ze spektrum autyzmu. To nie jest choroba, ale zaburzenie rozwoju i dotyczy wielu aspektów funkcjonowania. Zainteresowania i uzdolnienia naszych uczniów są fascynujące i czasem nas zawstydzają, szczególnie z zakresu matematyki. Żaden nauczyciel z pewnością nie zna mapy Łodzi czy rozkładu MPK tak, jak nasi mali geniusze. Ale to tylko kropla w morzu Ich wyjątkowych zdolności.   

Ale czym jest spektrum autyzmu? Jak rozpoznać autyzm? Zadzwoń do nas, umów się. Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.


Słów kilka o niepełnosprawności intelektualnej

W naszej szkole uczą się dzieci i młodzież z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej. To nie jest choroba, ale całościowe obniżenie możliwość funkcjonowania w każdej sferze życia. Wielu z nich ma wyjątkowe zdolności artystyczne – czują sztukę, jak mało kto. Wielu z naszych uczniów uczęszcza dodatkowo na zajęcia plastyczne i taneczne. Chętnie występują przed naszą, szkolną społecznością, ale nie obawiają się również występów na deskach teatru. Takiej odwagi nie powstydziłby się dorosły. 

Zapraszamy do obejrzenia nagrań na kanale YouTube. Występują tu nasi uczniowie i absolwenci.
ttps://www.youtube.com/user/ZSSnr4wLodzi/videos