Budynek A i B


SZKOŁA JEST CZYNNA W GODZINACH 630-1700

W budynku A i B uczą się młodsi uczniowie naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 128 im. Jana Brzechwy w Łodzi to placówka kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z autyzmem. 

Przy ulicy Niciarnianej 2a znajdują się 2 z 3 budynków naszej szkoły – budynek A i B. 

W budynku A mieszczą się oddziały szkolne. Aktualnie posiadamy klasy:

  • dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną; 
  • edukacyjno – terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym; 
  • dla uczniów z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim;
  • dla uczniów z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.
  • Dla uczniów z autyzmem i normą intelektualną

W budynku B znajdują się aktualnie:

  • 2 zespoły edukacyjno-terapeutyczne dla uczniów z autyzmem;
  • zespół rewalidacyjno – wychowawczy;
  • wczesne wspomaganie rozwoju.

Dla uczniów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą uczestniczyć w zajęciach grupowych, szkoła realizuje nauczanie indywidualne w domu ucznia. 

Uczniowie uczą się w słonecznych, kolorowych klasach. Dysponujemy atrakcyjną bazą do zajęć sportowych – w szkole znajduje się duża, nowocześnie wyposażona sala gimnastyczna oraz sale, w których odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz integracji sensorycznej. Posiadamy również sale i gabinety terapeutyczne dostosowane do potrzeb naszych uczniów. W budynku B znajduje się sala doświadczania świata. Gabinet pielęgniarki. Psych-ped.

W budynku A znajduje się duża, bogato wyposażona biblioteka, z której korzystają zarówno dzieci jak i nauczyciele. Posiadamy duży księgozbiór, pięknie ilustrowanych, z dużym drukiem, książek dla dzieci i młodzieży. Nauczyciele korzystają z zasobów dobrze zaopatrzonej biblioteczki pedagogicznej. Biblioteka to również miejsce odpoczynku, dzieci znajdują tu ciszę, chwilę wytchnienia od szkolnego gwaru. Mogą zająć się grami edukacyjnymi i stolikowymi, porysować, przejrzeć czasopisma, komiksy. 

 W szkole dysponujemy własną kuchnią, w której przygotowywane są śniadania i domowe obiady. Staramy się, by posiłki były nie tylko smaczne, ale też różnorodne i zdrowe. Oferujemy dietę bezglutenową. 

W budynku jest też winda, z której mogą korzystać uczniowie mający problemy z poruszaniem się, oraz przestronne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych toalety.

Nasza szkoła otoczona jest zielenią. Na jej terenie znajdują się 2 place zabaw (dla młodszych i starszych uczniów) oraz boisko do gier zespołowych, stół do ping ponga oraz zjeżdżalnia linowa. W bliskim sąsiedztwie znajduje się też duży park do którego możemy wybierać się na spacery.